31 Mart 2022 / Perşembe

CHP BALIKESİR İL BAŞKANI SERKAN SARI "KRAVAT İNDİRİMİ KALKIYOR"

CHP BALIKESİR İL BAŞKANI SERKAN SARI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edilen kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik iyi hâl indiriminin kaldırılmasına ilişkin kanun teklifiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

 

Geç alınmış bir konunun en nihayetinde karara bağlandığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı;

Onca çalışmalarımız, Türkiye’yi güvenilir kılma gayretimiz sonuç verdi. Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonu’nda dün gece kabul edildi.

Buna göre ‘kasten öldürme’ suçunun kadına karşı işlenmesi halinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek. Israrlı takip olarak nitelendirilen fiiller suç olacak. Bu suçu işleyenler de altı aydan iki yıla kadar hapis cezası alacak. Kravat ve iyi hal indirimi kaldırılacak. Bu kararlar aslında çok geç alınmış kararlardı.

Biz her defasında iktidara, “bu konularla ilgili düzenleme yapılması gerek, iyi hal indirimi son bulsun” diyorduk. Fakat iktidar hiçbir zaman bizim dediklerimize itimat etmiyordu. Sabrımız, ısrarımız, kararlılığımız neticesinde dün gece yeni bir karar alındı ve kadına şiddet, sağlık çalışanlarına şiddet gibi suçlarda iyi hal indirimi, kravat indirimi kaldırıldı.

Geç alınmış bu karar tüm Türkiye’ye hayırlı olsun. Daha bizim yapacağımız birçok husus var. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı da gerçekleştiriyoruz. Türkiye’yi daha adaletli, daha güvenilir yapana kadar yorulmadan, aşkla işimizi yapacağız” dedi.


Bu haber 282 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 18.6684 18.5939
Euro (EUR) 19.4715 19.3937
Sterlin (GBP) 22.5968 22.4302