21 Şubat 2022 / Pazartesi

MİLLİ VURGUN

MİLLİ VURGUN

 

İktidara yakınlığıyla bilinen 'Milli Beka Hareketi' isimli kuruluşun Cizre Şube Başkanı Halit Barkın’ın ilçe halkı işe yerleştirme vaadiyle 5 milyon lira dolandırıp kaçtığı iddiaları Meclis'e taşındı.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen'den Soylu'ya dolandırıcılık ve 'Milli Beka Hareketi' soruları.

Sanatçıları tehdit alan açıklamalarıyla gündem olan 'Milli Beka Hareketi', bu kez vurgun iddiasıyla tartışma konusu oldu. Derneğin Cizre Şube Başkanı Halit Barkın'ın 5 milyon TL'lik dolandırıcılığın ardından kayıplara karıştığı belirtiliyor.

İktidara yakınlığıyla bilinen 'Milli Beka Hareketi' isimli kuruluşun Cizre Şube Başkanı Halit Barkın’ın ilçe halkı işe yerleştirme vaadiyle 5 milyon lira dolandırıp kaçtığı iddiaları Meclis'e taşındı.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması için verdiği önergede “Erk Acarer Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AKP’ye yakınlığıyla bilinen Milli Beka Hareketi’nin, Cizre’de devlet dairelerindeki kadroları 35 bin TL’ye sattığına dair bir tutanağı da yayınlamıştır” dedi.

Antmen, önergesinde bahsi geçen Milli Beka Hareketi'nin Cizre Şube Başkanı Halit Barkın’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla olan fotoğraflarını da dile getirdi.

 

 

 Alpay Antmen’in önergesinde yer alan sorular şöyle:

- Milli Beka Hareketi'nin Cizre Şube Başkanı Halit Barkın şu anda nerededir? Kendisiyle ilgili arama çalışmaları ne zaman başlatılmıştır? Bu kişinin yakalanmasıyla ilgili yapılan operasyonlar ne aşamadadır?

- Halit Barkın’la ilgili ilk şikayet hangi tarihte yapılmıştır? Bu kişi bu kadar uzun sürede nasıl yakalanmadan vatandaşları dolandırabilmiştir?

- Halit Barkın toplamda kaç kişiyi dolandırmıştır? Bu sahtekarlıklardan topladığı paranın miktarı nedir? Bu paradan Milli Beka Hareketi adlı yapıya pay vermiş midir? Bahsi geçen paradan pay alan bir siyasi ya da bürokrat bulunmakta mıdır? Varsa bunlar kimlerdir?

- Milli Beka Hareketi adlı yapı sanatçıları tehdit ederken İçişleri Bakanlığı ve ilgili birimler neden bu yapıyla ilgili gereken operasyonları yapmamıştır? Bunları kim ya da kimler korumaktadır?

- Milli Beka Hareketi isimli organizasyon gelirlerini nereden sağlamaktadır? Buraya yapılan bağış miktarı nedir? Kimler, ne amaçla buraya bağış yapmıştır?

 


 


Bu haber 292 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 18.6684 18.5939
Euro (EUR) 19.4715 19.3937
Sterlin (GBP) 22.5968 22.4302