22 Şubat 2022 / Salı

MATEMATİK BİLİMİNİ TERS KÖŞE YAPAN VEKİL

MATEMATİK BİLİMİNİ TERS KÖŞE YAPAN VEKİL

 

Akbaşoğlu daha çok alay konusu olarak ülke gündeminde yer aldı.

 

AKP li milletvekili M.Emin Akbaşoğlu Habertürk televizyonunda katıldığı programda Avrupa'da yaşanan enflasyon ile ilgili yaptığı açıklamalar ile Türkiye gündemine oturdu.

- "Sıkıntıları görmüyor değilim, yaşadıklarımızı Avrupa ile Amerika ile bütün dünya ile kıyas etmek zorundayız. Sonuç itibarıyla bunun sadece Türkiye’yi etkileyen bir sıkıntı ve kriz olmadığını dolayısıyla Fransa’da, Almanya’da 150 euroya dolan bir poşet, bugün 750-800 euroya doluyor. Dolayısıyla orada da yüzde 6-7 oranında 1’lerin altındayken enflasyon 6-7 kat artmış.”

Akbaşoğlu yaptığı açıklamalar ile matematik, iktisat ve istatistik biliminde yeni bir çığır açılmış oldu. Milletvekilinin bu sözlerinden sonra bilim insanlarının akademik kürsülerinden topluca istifa edecekleri söyleniyor.

TUİK ise yaptığı açıklamada bundan sonra enflasyon rakamlarını Sayın vekil açıklasın, biz bu denli başarılı değiliz dedi.

İşin şakası bir yana, vekil yaptığı vahim mantık hatasını anlayamamış olacak ki, düzeltme açıklaması, ilk açıklamasından daha ilginç oldu.


Matematik, iktisat ve istatistik bilim insanlarından sonra dil bilimciler de sayın Akbaşoğlu’nun açıklamasını anlamaya çalışıyor. Dil bilimciler böyle bir açıklamanın şifreli olabileceğini, tüm zamanlarını Akbaşoğlu’nun kurduğu cümlelerde ki şifreyi çözmek için harcadıklarını belirttiler.

Ancak, dil bilimciler işlerinin çok zor olduğunu, şimdiye bu denli karmaşık bir şifre yapısı görmediklerini söylediler.


 


Bu haber 427 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 18.6684 18.5939
Euro (EUR) 19.4715 19.3937
Sterlin (GBP) 22.5968 22.4302