23 Ocak 2021 / Cumartesi

TARİHİ TAŞ BİNAYA YAKIŞMIŞ

TARİHİ TAŞ BİNAYA YAKIŞMIŞ

Balıkesir merkezde MilliKuvvetler Caddesi ve bir tarih, kültür katliamı.

Bütün kadim şehirler gibi Balıkesir'de tarih ve kültür katliamına uğramış şehirlerden biri. Şehrin simgesi olabilecek tarihi binaların bir çoğu yıkılarak, yerine ucube betonların dikildiği şehirlerin kaderini Balkesir'de yaşıyor.

Artık ,neredeyse bir elin parmakları kadar kalan son eserler de tarih ve kültür vandalizminin gazabına uğrarken, Milli Kuvvetler Caddesi üzerinde bulunan tarihi taş binanın üzerine kondurulan MODERN (!) çelik konstrüksiyon kondu ile bu güzel şehrin tarih ve kültürü ile eadeta dalga geçiliyor.

Ve, ne yazık ki, tarih, kültür mirası, ecdat yadigarı diye algı  yapan yerel yöneticiler ve kamu görevlilileri bunları görmemezlikten geliyor. Adeta bakan ve göremeyenler.

Veya;

Bakıyor, görüyor, ancak umursamazlıktan geliyorlar.

Bu görüntüler Balıkesir'e yakışıyor mu?


Bu haber 676 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 18.6684 18.5939
Euro (EUR) 19.4715 19.3937
Sterlin (GBP) 22.5968 22.4302