09 Ocak 2020 / Perembe

HEンMTEXTンL FUARI誰A BURSA ンMZASI

HEンMTEXTンL FUARI誰A BURSA ンMZASI

Küresel Fuar Acentesi Yln ンlk Fuar Programn Heimtextil’e Gerçekletirdi

BTSO Yönetim Kurulu Bakan Burkay; “Bursa Ev Tekstilinde Rekabetçiliini Güçlendiriyor”

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odas (BTSO) Küresel Fuar Acentesi Projesi, 2020 ylnn ilk fuar organizasyonunu ev tekstili sektörünün kalbinin att Heimtextil Fuar’na gerçekletirdi. BTSO Yönetim Kurulu Bakan ンbrahim Burkay, Heimtextil Fuar’nda 111 Bursal firmann stant açtn belirterek, “Bursa’mz ev tekstilindeki performans ile dünya ligindeki konumunu her geçen dönem güçlendiriyor.” dedi.

 

Bursal firmalar, BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamnda dünyann en önemli fuar organizasyonlarn incelemeye devam ediyor. Son 7 ylda üyelerini 190’a yakn fuar organizasyonuyla buluturan BTSO, yeni ylda ilk fuar programn ev tekstili sektörünün en önemli bulumalar arasnda gösterilen Almanya Frankfurt Heimtextil Fuar’na düzenledi. BTSO Yönetim Kurulu Bakan ンbrahim Burkay, Küresel Fuar Acentesi’nin Bursa’nn ihracat odakl büyüme hamlesine ivme kazandrdn söyledi.

 

DÜNYA LンGンNDE BURSA’NIN BA゙ARISI ARTIYOR

Bakan Burkay, Küresel Fuar Acentesi’nin yan sra UR-GE ve Ticari Safari programlarnn katksyla Bursa’daki ihracatç firma saysnn son 7 yllk dönemde 1.500’den fazla art kaydettiini dile getirdi. Heimtextil’de 111 Bursa firmasnn yer almasnn kentin dünya ligindeki güçlü konumunun bir ispat olduunu ifade eden Bakan Burkay, “Fuarda Türkiye’den 350’ye yakn firma yer alyor. Türkiye’den en fazla stantl katlm salayan kent 111 firma ile Bursa. Bursamz ev tekstili sektöründe hem Türkiye’de hem de dünyada en önemli oyunculardan birisi olmay sürdürüyor.” dedi.

 

“2020 HEDEFンNE ンHRACAT RAKAMLARIYLA ULA゙ACAミIZ”

BTSO Bakan Burkay, 65 ülkeden 3 bini akn yabanc firmann yer ald Heimtextil Fuar’nda Bursal firmalarn AR-GE ve tasarm ekipleriyle hazrlad son koleksiyonlar dünyadaki alclarla buluturduunu kaydetti. Yln ilk fuar olan Heimtextil’in tekstil sektörünün yeni ihracat balantlar kurmas açsndan önemli olduunu kaydeden Bakan Burkay, “Fuarn üyelerimize ve sektör temsilcilerimize hayrl olmasn temenni ediyorum. 2020 ylnda 50’ye yakn fuar takvimimize aldmz Küresel Fuar Acentesi projemiz ile de sektörlerimizin ihracat odakl büyümesine destek olacaz.” diye konutu.

 

 

SEKTÖRÜN LンDER FUARLARINDAN BンRンSン

BTSO Meclis Üyesi ve Heyet Bakan Necip ゙ahin, Almanya Heimtextil’in Evteks ve ゙angay Ev Tekstili Fuar gibi sektörün kalbinin att en önemli organizasyonlarndan biri olduunu vurgulad. Heyet olarak fuarda stant açan Bursal firmalar ziyaret ettiklerini de dile getiren ゙ahin, “Fuar, Bursal firmalar için ayr bir öneme sahip. Kentimiz, en fazla katlm gösteren kentlerden biri. Bursa i dünyas olarak mutlaka ihracat kanallarmz geniletmeliyiz. Sadece Avrupa deil, Afrika ve Güney Amerika gibi noktalarda da d ticaret hacmimizi artrmamz gerekiyor. Özellikle Odamzn firmalarn ihracatn artrmaya dönük projeleri ile i dünyamz önemli baarlar elde ediyor.” eklinde konutu.

 

HEンMTEXTンL’E BURSA ンMZASI

Heyet Bakan Yardmcs Fatma Ayyldz ise yurt d fuar programlarnn Bursal firmalara yeni ufuklar kazandrdn belirterek, “Katlmc firmalarmz yeni kreasyonlarn bu fuarda görücüye çkard. Gerek ürünlerimizin kalitesi gerekse de sunumuyla firmalarmz fuarda kalitesini gösterdi. Fuarn sektörümüzün ihracatna daha fazla ivme kazandrmasn diliyorum.” dedi.

 

BTSO VE KOSGEB DESTEミン

BTSO ve KOSGEB, Küresel Fuar Acentesi kapsamnda düzenlenen i gezilerine katlan firmalarn ulam, konaklama ve rehberlik ücretleri gibi harcamalarna büyük kolaylk salyor. KOSGEB, organizasyonlara katlan firmalara yakn ülkeler için 3 bin lira, uzak ülkelerde ise 5 bin liraya kadar destek sunarken; BTSO da bavuru yapan her üyeye ylda iki defaya mahsus olmak üzere 1.000 liraya kadar destek veriyor.


Bu haber 424 kez okunmutur.


Payla:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale i輅n yorum bulunmamaktadr.

Yorum Yap

Yorumlar, ynetici tarafndan onaylandktan sonra yaynlanr. Buras her trl gre ak bir platformdur, kii/lerin hak ve zgrlklerine ynelik hakaret i軻rmeyen her trl dnceniz "dnce zgrl, ifade zgrl" 軻r軻vesinde tartlabilir; fakat ifade zgrlnz bir bakasnn ifade zgrln "hakaret, kfr, aalayc" bi輅mlerle engellemeye dntnde ifade zgrlnz malesef orada bitmektedir. Ltfen yorumlarnz bu 軻r軻ve i軻risinde yaznz, aksi takdirde yorumlarnz onaylanmamaktadr.
* Zorunlu alanlar.


Para Birimi Al Sat
Dolar (USD) 6.8741 6.8466
Euro (EUR) 7.7564 7.7255
Sterlin (GBP) 8.6749 8.6110