24 Eylül 2019 / Salı

YAŞAM ALANLARINDA SESLERİN BERRAKLIĞI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

YAŞAM ALANLARINDA SESLERİN BERRAKLIĞI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Günümüzde özellikle mekanlarda, gürültü kirliliği önemli bir sorun haline geliyor.  Mekanın içinde oluşan gürültüyü önleyerek konfor sağlamak için ise akustik değerleri yüksek teknolojik ürünleri kullanmak gerekiyor.  Bu noktada teknolojik bilgi birikimini Ar&Ge çalışmaları ve global tecrübesi ile buluşturan Knauf, Cleaneo® Akustik Alçıpan®’ın kullanıldığı asma tavan ve duvar giydirme sistemleri ile yapılara yüksek akustik değer katıyor. Çeşitli yüzey seçenekleri ile üzerine gelen seslerin %80’i gibi yüksek oranda ses yutma özelliğine sahip Cleaneo® Akustik Alçıpan®, mekanın akustiğini iyileştiriyor ve ortamdaki gürültünün kontrol altına alınmasını sağlıyor.

 

Günümüz mimarisinde tasarımın yanı sıra konforlu bir mekanın tasarlanabilmesi için mekan akustiğinin doğru değerlendirilmesi gerekiyor. Çünkü bireyin yaşam alanında kendini işitsel açıdan konforda hissetmesi, gürültünün planlı bir biçimde denetim altına alınmasıyla gerçekleşebiliyor.


Bu haber 435 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 7.3105 7.2814
Euro (EUR) 8.5942 8.5599
Sterlin (GBP) 9.5511 9.4807