18 Ocak 2019 / Cuma

Gürsu Adrenalin Park "Doğa,macera, heyecan"

Gürsu Adrenalin Park

Bursa’ ın yaylalarının sadece Uludağ tarafında olduğunu düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz.

Uludağ’ın karşısında sırlanan Katırlı Dağları’nın Gürsu sınırları içinde en az Uludağ’ın yayaları kadar güzel Ericek Yaylası mevcut. Çam ormanları içinde yer alan, Uudağ’ı karşıdan gören, hemen arkasında Gemlik Körfezi ve İznik Gölü olan Ericek Yaylası Gürsu Belediye’sinin Adrenalin Park yatırımı ile Bursa turizminin yeni gözdelerinden biri haline geldi.

Adrenalin Park içinde bulunan Ericek Göleti ve etrafında bulunan çam ormanları ile şehre yakın olduğu kadar, şehrin stres ve gürültüsünden bir o kadar uzak  gün geçirilecek bir doğa harikası ziyaretçilerini bekliyor.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık; Ericek Göleti'ne pikniğe gelen vatandaşların sıkılmadan vakit geçirmesini arzu ediyoruz "Bunlardan bir tanesi göl bisikletlerimizle turlayabiliyorlar. Yine tırmanma duvarımızda da gençler tırmanış yapabiliyor. ATV turlarına, zipline'ye de ilginin yoğun olduğunu görünce demek ki doğru bir yatırım yapmışız diyoruz. Profesyonel şekilde trap atıcılığı yapılıyor. Burada da uluslararası yarışma yapabileceğimiz bir alan oluştu. Avcılarla ilgili de bir atış alanı yapıyoruz. Orada hem eğitimlerini yapacaklar, hem de ayrı bir yarışmayı onlar için düzenleyeceğiz" diye konuştu.

Belediye Başkanı Işık, Gürsu Adrenalin Park tesislerine çadır ve karavan kampçılarını da beklediklerini söylerken, “Ericek ve civarı gezmeyi ve doğayı seven, farklı rotaları takip etmek isteyenler için ilgi çekici ve yeni bir rota. Tesislerimize gelecek ve konaklayacak tüm misafirlerimize kapılarımız sonuna kadar açık. Özellikle İstanbul yönünden gelecek olanlar, Gemlik sonrasında Katırlı Köyü üzerinden gelerek şimdiye kadar izlemedikleri özel bir rota takip edecekler. Ericek’e geldiklerinde özellikle Dışkaya mevkiinden de Uludağ’ı hiç görmedikleri bir şekilde görecekler.

Başkan Işık, Adrenalin Park ile birlikte, civar köylerin de ekonomik anlamda değişime uğradığını ve özellikle bozulmamış doğada üretilen organik tarım ve hayvancılık ürünlerinin talep oluştu. Ericek’e gelenler muhteşem anılarla ve fotoğraflarla döneceklerdir.


Bu haber 1578 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 7.3105 7.2814
Euro (EUR) 8.5942 8.5599
Sterlin (GBP) 9.5511 9.4807