03 Nisan 2022 / Pazar

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ CEYLAN "FERİBOTLARA YAPILACAK ZAM KABUL EDİLEMEZ"

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ CEYLAN

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nden ücretli geçişin başlamasının ardından yaptığı açıklamada, "Yetkililere sesleniyorum. Bu koşullarda feribotlara yapılacak zam kabul edilemez" diye konuştu.


 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TBMM`de yaptığı açıklamada hizmete açılan 1915 Çanakkale Köprüsü`nden ücretsiz geçişlerin sona ermesinin ardından feribot için araç kuyrukların yeniden oluştuğunu belirterek, feribot geçiş ücretlerine zam yapılmaması konusunda yetkilileri uyardı. Özgür Ceylan TBMM`den yaptığı açıklamada, 1915 Çanakkale Köprüsü`nden geçiş ücretlerinin resmi olarak belli olduğunu, bu ücretlerin otomobil 200 lira, minibüs 250 lira, otobüs 450 lira, kamyon 500 lira ve tır için ise 950 lira olarak açıklandığını söyledi. Özgür Ceylan Gelibolu-Lâpseki arasında arabalı feribotla geçiş ücretlerinin ise otomobiller için 95 lira, minibüs 107, otobüs 310, kamyon 160 ve tır için 265 lira olduğunu hatırlatırken "Bunlardan farklı olarak tek alternatifi feribot olan yayaların geçiş ücreti 6,5, öğrencilerimizin geçiş ücreti ise bir buçuk liradır. Aradaki fark ekonomik buhran koşullarında yabana atılır gibi değil" diye konuştu.


 

Kamuoyunda zam söylentileri başlatıldı

CHP`li Özgür Ceylan, GESTAŞ`ın köprü geçişlerini gerekçe göstererek ücret tarifesine zam yapacağı, mülkiyetine aldığı 8 eski gemi dolayısıyla zarar ettiği söylentilerinin dolaşıma sokulduğunu ileri sürerken, "Köprü açılışı sonrası yayaları yok sayan tarife değişiklikleri de ciddi tepki almıştı. Köprünün açılış tarihi dahi biliniyorken ortaya çıkan bu durum bir yönetim zafiyetinin sonucu değilse nedir?" diye sordu. Özgür Ceylan, 1915 Çanakkale Köprüsü`nden ücretli geçişlerin başlamasıyla feribot için bekleyen araçların yine uzun kuyruklar oluşturmaya başladığını kaydederek, "Tıpkı Et-Süt Kurumu Genel Müdürünün yaptığı gibi GESTAŞ ta kuyrukları bitirmek için zam mı yapacak? Yetkililere sesleniyorum. Bu koşullarda feribotlara yapılacak zam kabul edilemez" dedi.


Bu haber 41 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 16.4019 16.3364
Euro (EUR) 17.5849 17.5147
Sterlin (GBP) 20.7220 20.5693