03 Nisan 2022 / Pazar

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ŞAHİN "İYİ ÇALIŞAN BİR SAĞLIK SİSTEMİNDE ŞİDDET KONUŞULMAZ"

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ŞAHİN

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, sağlıkta şiddet konusunun konuşuluyor olmasının sağlık sisteminin iyi işlemediğinin bir göstergesi olduğunu iddia etti.

 

CHP Balıkesir Milletvekili Şahin, sağlık sisteminin iyi işlemesi, hizmet alan vatandaş ve hizmet veren sağlık çalışanının memnun olması durumunda sağlıkta şiddetin de yaşanmayacağını dile getirerek, “Sağlıkta şiddeti konuşuyor olmamız dahi sağlık sisteminin iyi işlemediğinin en önemli ispatıdır. İyi çalışan bir sağlık sisteminde şiddet olmaz ve şiddet konuşulmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Daha önce de olmasına rağmen AK Parti iktidara geldikten sonra sağlıkta şiddetin sistematik bir hale geldiğini öne süren Şahin, şiddetin boyutunun da her geçen gün arttığını söyledi. Şahin, sağlık çalışanına karşı şiddetin AK Parti mensuplarının söylemleriyle olağan hale getirildiğini savundu.

Yeni yapılacak kanuni düzenlemenin de sağlıkta şiddeti engelleyecek nitelikte olmadığını ifade eden Şahin, “Sağlık çalışanlarının mesleki itibarının ve saygınlığının tekrar kazandırılmasıyla mümkündür, sağlıkta şiddeti önleme” dedi.

Şahin, sağlıkta şiddeti önlemenin toplum sağlığını korumakla eş anlamlı olduğunu, bu nedenle daha etkin yasal düzenlemelere ihtiyaç bulunduğunu kaydetti.


Bu haber 73 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 16.4019 16.3364
Euro (EUR) 17.5849 17.5147
Sterlin (GBP) 20.7220 20.5693