30 Mart 2022 / Çarşamba

ÇANAKKALE BELEDİYESİ, İBB İŞ BİRLİĞİ

ÇANAKKALE BELEDİYESİ, İBB İŞ BİRLİĞİ

Çanakkale Belediyesi veteriner işleri müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi veteriner işleri daire başkanlığı sahipsiz hayvanlarda hayvan refahı ve popülasyon kontrolü kapsamında veteriner hekimlik uygulamaları çalışmalarına başladı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleriyle ortaklaşa yürütülen çalışma Çanakkale merkez ilçe ve 9 ilçe belediyesinde yapılacak. Çanakkale merkezde başlayan sonrasında diğer ilçelerde devam edecek çalışmayla 500 sokak hayvanının kısırlaştırılması hedefleniyor.


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birçok alanda işbirliklerimiz var. Veterinerlik hizmetleri konusunda da güçlerimizi birleştirdik. Sokak hayvanları ile ilgili yapılacak bu çalışma büyük önem taşıyor. Barınma bakım ve kısırlaştırma çalışmalarının yanı sıra halkımızı da bilinçlendirmeliyiz dedi.


Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay; merkez ilçe dahil diğer belediyelerle beraber 500'e yakın bir kısırlaştırma çalışması yapılacak. Gerek gönüllüler gerek STK'larla işbirliği halindeyiz. Sokak hayvanları tüm bu işlemlerden ve müşahede sonrası alındıkları yerlere bırakılacak dedi.


Bu haber 53 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 16.4019 16.3364
Euro (EUR) 17.5849 17.5147
Sterlin (GBP) 20.7220 20.5693