15 Mart 2022 / Salı

18 MART ÇANAKKALE KAHRAMANLIK DESTANI SAHNEDE

18 MART ÇANAKKALE KAHRAMANLIK DESTANI SAHNEDE

Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi Çok Sesli Korosu ve Alanka Sanat Çok Sesli Korosu tarafından düzenlenen “18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı” müzikal gösterisi ve konseri 14 Mart 2022 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

 

ÇOMÜ İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe Vali İlhami Aktaş, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan ile sivil ve askeri protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk olarak Çanakkale Boğaz Komutanlığı Bandosu ile Katra Sanat Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Çanakkale Kahramanlık Destanı” isimli müzikal sahnelendi. Ardından Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi Çok Sesli Korosu ve Alanka Sanat Çok Sesli Korosu'nun seslendirdiği marşlar ile etkinlik sona erdi.  

Etkinlik sonunda 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konserinin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere çiçek takdiminde bulunuldu.


Bu haber 108 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 16.7165 16.6498
Euro (EUR) 17.4275 17.3579
Sterlin (GBP) 20.3108 20.1611