20 Mayıs 2022 / Cuma

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN; BALIKESİR KUZUSUNA SAHİP ÇIKILMALI

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN; BALIKESİR KUZUSUNA SAHİP ÇIKILMALI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir Kuzusu ile yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı. ‘Balıkesir markası istismar ediliyor’ diyen Akın, “Fırsatçılık yapanlardan hesap soracağız açıklamaları yapan Ak Parti iktidarını göreve davet ediyorum” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir kuzu yetiştiricilerinin son günlerde dile getirdiği şikayetleri TBMM’de konuşarak Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ve Ak Parti iktidarını göreve çağırdı.

Balıkesir’in tarım ve hayvancılığın başkenti olduğuna dikkat çeken Akın, “Balıkesir, tarım ve hayvancılığın başkentidir ve bununla birlikte Türkiye’nin dört bir yanında da Balıkesir Kuzusu bir markadır ve tescillidir.

Balıkesirli besicilerimiz, büyük bir emekle, yüksek maliyetlerle ekmeğini kazanmak için, bu ekonomik buhranda yaşanan gıda krizinde büyük bir mücadele verirken, fırsatçılar coğrafyamızın markasını istismar ediyorlar.

Ak Parti iktidarının yarattığı hayat pahalılığını fırsat bilip yükselen et fiyatları karşısında Balıkesir kuzusu olmadığı halde başka bölgelerden hayvan getirip sonra buradan başka bölgelere Balıkesir Kuzusu diye gönderenler haksız kazanç elde ediyorlar. Balıkesirli hemşehrilerim adına, Tarım ve Hayvancılık Bakanını, ‘Fırsatçılık yapanlardan hesap soracağız’ diye açıklamalar yapan Ak Parti iktidarını acilen göreve davet ediyorum” dedi.


Bu haber 57 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 16.7165 16.6498
Euro (EUR) 17.4275 17.3579
Sterlin (GBP) 20.3108 20.1611