26 Mart 2022 / Cumartesi

BİRİ DİYARBAKIR, DİĞERİ ERBİL VALİSİ

BİRİ DİYARBAKIR, DİĞERİ ERBİL VALİSİ

AKP ve minik ortağı MHP nin algı operasyonlarından en önemlilerinden biri CHP ve dolayısı ile Millet ittifakını terör örgütü ile bağlarının olduğunu iddia etmekti. Bu fotoğraf bütün algı operasyonlarının nasıl boşa çıktığının en önemli kanıtlarından biri.

 

Bir dönem Bursa, ardından Antalya ve halihazırda da Diyarbakır Valiliği yapan Münir Karaloğlu AKP nin en önemli bürokratlarından biri. AKP Genel Başkanı Erdoğan ile sıkı bağları olan Karaloğlu Bursa Valiliği sırasında da davranış ve sözleri ile Bursalılar’ ı rencide etmiş tepkilere neden olmuştu.

Marmara Denizie en uzun kıyısı olan ve yaz tatillerinde sahil beldelerini dolduran Bursalılara “denizi” öğretme iddiasında bulunan eski Bursa Valisi Karaloğlu, İznik Devlet Hastanesi inşaatında çalışan bir emekçiye “seni buraya gömerim” sözleri ile tepki toplamıştı.

Diyarbakır’da düzenlenen 1.Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’ na katılan Erbil Valisi Omid Xoşnav Münür Karaloğlu’na takdim ettiği “Kürdistan” temalı dosya takdim etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin valisinin bu tür sunumu kabul etmesi bile kimin, kiminle yan yana olduğunun en açık göstergesidir.

İlerleyen zamanlarda bu fotoğrafa nasıl tepkiler verilecek? Siyasi iktidar bu fuar vesilesi ile Türkiye’nin güneyinde bir Kürdistan’ı kabul etmiş mi olacak?


Bu haber 179 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

  • DİYARBAKIR
Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 17.9955 17.9237
Euro (EUR) 18.4121 18.3386
Sterlin (GBP) 21.8951 21.7336