21 Mart 2022 / Pazartesi

EDREMİT’TE AŞIK VEYSEL’E SAYGI

EDREMİT’TE AŞIK VEYSEL’E SAYGI

Cumhuriyet tarihinin en büyük halk ozanlarında Aşık Veysel’in bu dünyadan göçünün yıl dönümünde Edremit Belediyesi Aşık Veysel’in hatırasını yaşatıyor.

 

Edremit Şahinderesi Mahallesinde büyük halk ozanı Aşık Veysel adına yapılan çocuk parkı törenle açıldı.

Aşık Veysel Parkı açılışına Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP ilçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Kadın Kolları Başkanı Nuran Çiftçioğlu, mahalle temsilcisi ve Şahindere, İskele, Altınoluk mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Aşık Veysel Parkı açılışında konuşan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan; “Aşık Veysel’in Anadolu'nun yetiştirdiği en büyük değerlerden olduğunu kaydetti, “Aşık Veysel, ezgileri ve türküleri ile hep gönlümüzde var. Büyük ozana manevi borcumuzu ödemek için bu parka adını vererek ilçemizde yaşatacağız. 49. ölüm yılında bir kez daha rahmetle anıyorum. Eserleri bizimle yaşamaya devam edecektir. ” dedi. 


Bu haber 98 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 16.7165 16.6498
Euro (EUR) 17.4275 17.3579
Sterlin (GBP) 20.3108 20.1611