11 Mart 2021 / Perşembe

BURSA MEDYASININ OPERASYONCULARI

BURSA MEDYASININ OPERASYONCULARI

Bursa'nın yerel haber sitelerinden birinde 5 Mart 2021 tarihinde "Mudanya Kaşınıyor mu" başlıklı bir video haber çıktı. Habere yapılan yorumlar sonrasında sitenin Genel Yayın Yönetmeni sitesinde bu habere ilişkin "O başlığı ben attım" bir köşe yazısını klavyesinden döktü.

Yazıya göre, Mudanya'dan duyarlı bir vatandaş bir video gönderiyor ve o görüntüler haberin konusu oluyordu.

Söz konusu haberde "Görüntüyü çeken ve WHATSAPP hattımıza gönderen vatandaş Mudanya Emniyeti ve Belediye Zabıta Müdürlüğü denetimlerinin yetersiz olduğunun altını özenle çizerken, vatandaşların da duyarlı olması gerektiğini ifade etti. deniliyordu.

Habere gelen tepkiler üzerine yazıyı yazan kişi  bu durumdan Mudanya Belediyesi'ni sorumlu görerek aklı sıra Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz' ayar veriyordu.

Birincisi, Belediye Zabıtaları kolluk kuvveti değildir ve kalabalıkları dağıtmak görev alanı ve yetkisi dışındadır.

Söz konusu haberde kalabalığı dağıtmak polisin görev ve yetki alanına girer. 

Maksadın haber değil, Mudanya Belediye Başkanı'nı her ne olursa olsun eleştirmek olunca gazeteciliğin hiç bir kuralı ile bağdaşmayan sözde haberler servis edilir.

Neden?

Haberi yapan "gasteci" düne kadar Hayri Türkyılmaz ile oldukça iyi geçinen, zaman zaman bazı hizmetler veren kişiydi. Fakat bir koltukta CHP li Belediye, diğer tarafta AK PArtili Bursa Büyükşehir Belediyesi olunca denge tutmaz oldu. Objektif gazetecilik yerine, taraflı piarcılık tercih edilince sonuç kaçınılmazdı.

Elbette tek sebep bu değil. Genel Yayın Yönetmeni şahsın birde kankası var. Meşhur atarlı, giderli  ve kendi beyanı ile koronik alkol ve "madde bağımlısı" yazar.  Aynı haber sitesinde birliikteler.

Kuşlar neler söyledi?

Bağımlı yazarın Bursa'da bir çok kurum ve kişi ile devam eden davaları varmış.  Bu durumun düzelmesi için 180 derecelik bir u dönüşü gerekiyormuş. Bazı yerlerde bu dönüş sağlanmış. Daha düne kadar her türlü hakaret ve iftarayı mübah gördükleri kişi ve kurumlara sevgi pıtırcıklarının bol olduğu güzellemeler yazmaya başlamışlar. Yeterki davalardan vaz geçilsin.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'da bu bağımlı yazara dava açanlardan biri. G.Y.Y. Başkan'a davalarından vaz geçmesi için ricada bulunmuş.

Ancak, Hayri Başkan dik duruşlu. Kendi siyasi görüşünden olanları bile bu konularda asla afetmeyen birisi. Haliyle, Hayri Başkan G.Y.Y. e kapıyı göstermiş.

Böyle oluncada G.Y.Y. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a belden aşağıya vurma gayretine girmiş. 

Ancak unuttuğu birşey var, karşısındaki Hayri Türkyılmaz.

Şimdiye kadar okuduğunuz yazının bir fotoğrafı var. Bu fotoğraf, yasakların gevşetilmesi ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediye'nin tarihii binasının hemen altında çekildi.

5 Mart 2021 tarihinde yaptığı haber ve akabinde yazdığı yazı ile Mudanya Belediye Başkanı ve Mudanya Belediiye zabıtasını görevini yapmamakla eleştiren G.Y.Y. aynı eleştiri ve çağrıyı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a yapabilir mi?

Haber : Metin ESKİN


Bu haber 242 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.4510 13.3974
Euro (EUR) 15.2340 15.1732
Sterlin (GBP) 17.9317 17.7995