24 Ocak 2021 / Pazar

İMAR DIŞI BÖLGELERE DOĞALGAZ MÜJDESİ

İMAR DIŞI BÖLGELERE DOĞALGAZ MÜJDESİ

Bursa’da ekonomik ve çevre dostu yakıt olan doğalgazın yaygınlaştırılması için kurumlar arası istişare ve altyapı yatırımlarına ağırlık veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2021 yatırım programında olmayan bazı mahallelerdeki imarı dışı bölgelerin de bu yılki yatırım programına alınması için girişimlere başladı.

 

"Başkan Aktaş, “2021 yılı yatırım programı da belliydi. Başta Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer olmak üzere Bursagaz’ın yetkisi dahilindeki Gürsu, Mudanya, İznik ve Kestel'de yeni yatırımlar planlanmıştı. Fakat milletvekillerinin takipleri sonucunda su, kanalizasyon, yağmur suyu, elektrik gibi bütün hizmetlerin gittiği Bursa’da imar dışı bölgelerin de doğalgaza kavuşturulması düşünüldü"

Bursa Büyükşehir Belediyesi, imar alanları dışına yapışan kaçak yapılarla mücadele edeceğine, kanunsuz bu yapılara tüm altyapı hizmetleriinin gittiğini gurula söylüyor. Eksik kalan sadece doğalgaz. Onu da tamaladılar mı bu iş oldu. Gönül rahatlığı ile uyuyabilirsiniz.

YORUM:

BELEDİYE BAŞKANLIĞI BU MUDUR?

Yasalara karşı gelmeyen, imarsız ve hukuksuz iki tuğlayı bile üst üste koymayan insanlara en büyük hakaretlerden biri de, tüm yasal yasaklara rağmen, devleti, belediyeleri, kanunları tanımayan ve gözlerimizin içine bakarak adeta dalga geçenlere hizmet götürmek, belediyecilik anlayışının neresinde var?

Tüm altyapı hizmetleri ile birlikte, doğalgazın da gieceği bölgeler nereleridir? Bu hizmetlerden kimler yararlandı veya yararlanacak?

Bu tür uygulamalar, imarsız kaçak yapılaşmayı özendirmekten başka ne işe yaramaktadır?


Bu haber 85 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 8.1652 8.1326
Euro (EUR) 9.7097 9.6709
Sterlin (GBP) 11.2094 11.1267