15 Temmuz 2021 / Perşembe

SERİN GEL BÜLENT TURAN

SERİN GEL BÜLENT TURAN

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı, Dumlupınar Zaferi neyse 15 Temmuz'da verilen kutlu mücadele de odur.

15 Temmuz hain darbe girişiminden bugüne kadar sürekli yapılan bir algı da, Çanakkale zaferi ve Kurtuluş Savasşı'nın aynı kefeye konulması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Atatürkleştirme çabasıdır. Dikkat edilirse bahsedilen savaşların içinde İnönü muharebeleri yoktur. 

Çanakkale Zaferi ile başlayan Kurtuluş Savaşı ve  30 Ağustos Zaferi  ile biten süreçte savaştıklarımız yedi düvel diye nitelendirilen emperyal güçlerdir. Kurtuluş Savaşı sonrasında da kurulan Cumhuriyet ile birlikte emperyal güçlerin topraklarımzın işgaline sebep olan, göz yuman erkler ya sürgün edilmiş veya gereken cezaları almışlardır.

Türkiye'yi 15 Temmuz'a sürükleyen, darbe girişimine kalkışanlara uzun süre kol kanat geren,"ne istediler de vermedik" diyen zihniyet olduğu gibi yerinde durmakta.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni akla hayale sığmayan uyduruk davalarla gözden düşürmryr çalışan, adeta dağıtan, devletin en mahrem yerlerine girilmesine yol açan, göz yuman zihniyet bu süreçte adeta zevkten orgazm oldu.

TSK nın en değerli subayları tutuklanırken "Türkiye bağırsaklarını temizliyor" diyen zihniyet hala iktidardaysa kimse 15 Temmuzu, Kurtuluş savaşı ile kıyaslama gibi bir hataya düşmesin.

Türkiye üzerine operasyon üzerine operasyon yapılırken okyanus ötesine methiyeler düzenler hala bu milletin meclisindeyse, belediye başkanıysa, bürokrasinin en kritik koltuklarında oturuyorsa iktidar tarafından yapılan 15 Temmuz güzellemeleri inandırıcı değildir..

Netice itibari ile Bülent Turan'nın yaptığı açıklama, bir nebze vatan sevgisi ve şehide saygısı olan samimi insanları derinden yaralar.

Kimse bu ülke için canını vermiş insanlarını bir biri ile kıyaslayamaz, yarıştıramaz. Hele bunu siyasi rant uğruna yapamaz. Yaparsa da, o şehitleri ruhları onları rahat ve huzurlu bırakmaz.

Son zamanlarda iktidar kanadında meydana gelen hezeyanların sebebi de budur.

O yüzden;

Serin gel Bülent Turan, serin gel...

Haber: Metin ESKİN


Bu haber 156 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.3803 13.3269
Euro (EUR) 15.1548 15.0943
Sterlin (GBP) 17.8451 17.7135