13 Şubat 2021 / Cumartesi

CHP’Lİ GENÇ GÖZÜNÜ KAYBETTİ VE....

CHP’Lİ GENÇ GÖZÜNÜ KAYBETTİ VE....

Bu haberi dün kullanıp kullanmama konusunda çok kararsız kaldı. Önce kullanmaya karar verdim, sonra vazgeçtim. Gazerecinin görevi, kimlerin rahatsız olacağına bakmadan haberi okura ulaştırmaktır. Kararı verecek olan okurdur. Bu mecrada, çağdaş, uygar, bilimden yana görünen insanlar var ama, bu kesim de çoğunlukla haber-yorum hoşuna gitmiyorsa başını kuma gömme politikası izliyor. Okuduğu gerçek ve doğru olsa bile, bundan ders alma, faydalanma gibi bir düşünce yok. Bu habere ilgili başından söyleyeyim, haber uzun ve CHP'li gençlerden partilerine eleştiri ve tepki var. Ben yine de hoşunuza gitmese de okuyun derim, birşey kaybetmezsiniz.

"Ben bu parti bayrağını yukarılara asmak için bir gözümü kaybettim"

"Henüz 27 yaşında olan CHP’nin gencecik Kartepe Belediye Meclis üyesi Tugay Adak intihar etti. Adak dün gece Körfez Mahallesi'nde 42 Fatma Seher Üst Geçidine çıktı. İntihar edeceğini söyleyen Adak tüm çabalara rağmen vazgeçmedi.

Kendisini köprüden aşağı bırakan Tugay Adak ağır bir şekilde yaralanarak Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yıllardır işsiz olduğu ifade edilen ve bu sebeple psikolojik bunalıma giren Tugay Adak bu durumun neticesinde canına kıydı. Çevresi tarafından çok sevilen Tugay Adak’ın ölümü herkesi yasa boğdu.

VİDEOSU ORTAYA ÇIKTI

1993 doğumlu olan, 2014 yılı yerel seçimlerinde CHP parti bayrağını direğe asarken düşen ve bir gözünün görme yetisini kaybeden Tugay Adak’ın CHP’nin bir toplantısında yaptığı konuşma ortaya çıktı.

CHP’nin çok sevilen gençlerinden biri olan Tugay Adak’ın cenazesi dün Sarımeşe Camiinde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenazeye katılan isimlerden biri de İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ti. Başkan Hürriyet aynı zamanda cenazeye çelenk de göndermişti. Ancak Hürriyet’in çelengi CHP’li gençler tarafından tepki olarak ters çevrildi. Gençlerin bu tepkisinin ardında yatan ise aynı zamanda engelli olan ve işsizlik sebebiyle psikolojik bunalıma giren Tugay Adak’a iş bulunmaması...

CHP Kocaeli Gençlik Kolları, intihar ederek yaşamına son veren CHP Kartepe İlçe Meclis Üyesi Tugay Adak için basın açıklaması düzenledi. Adak'ın, seçimler için emek harcadığı siyasetçilerin kendisine sahip çıkmadığını belirten gençlik kolları üyeleri, Adak'ın ölümünde partilileri suçladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Gençlik Kolları üyeleri, intihar ederek yaşamını sonlandıran CHP Kartepe İlçe Meclis Üyesi Tugay Adak için toplanarak basın açıklaması yaptı. Parti binası önünde düzenlenen açıklamaya CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, gençlik kolları üyeleri ve Adak'ın sevenleri katıldı. Açıklamadan önce parti binasına, üzerinde Adak'ın fotoğrafının bulunduğu ve 'Hangi günahım için güzel günleri çok gördünüz' yazılı pankart asan CHP Kocaeli Gençlik Kolları üyeleri, Tugay Adak anısına saygı duruşunda bulundu.

Adak'ın yaşamını sonlandırmasında partilileri sorumlu tuttuğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, parti yönetimlerini suçladı.

Tugay Adak'ın işsiz kaldığı dönemde partisi zarar görmesin diye sessiz kaldığını ifade den Karakadılar, "Seçimleri için emek harcadığı kişilerden iş istediği zaman karşılık bulamayan vefakar Tugay kardeşimiz için buradayız. Partisinin kapısını umutla açarken, imkan kapılarının yüzüne kapandığı Tugay Adak için buradayız. Çok sevdiği partisi zarar görmesin diye susan ama dayanacak gücü kalmayan Tugay Adak için buradayız" dedi.

Adak'ın ölümünün kendileri için son derece üzücü olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ise:

“Tugay'ın hikayesi, bugün Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapan birçok gencin hikayesine benziyor. Bunun dışında hala acısı taze olan aynı son olmasa da belli şartlar halinde kaybettiğimiz yol arkadaşlarımız var. Öncelikle onların yasını tutmak ve yoldaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Tugay'ın yaşamdan vazgeçişi aslında bir sebep değil sonuçtu. Memlekette derinleşen yoksulluk, artan kriz ve genç işsizliğin sonunda Tugay kardeşimiz yaşamına son verdi."

İSTİFALAR VAR

Akşam saatlerinde ise partiden istifa açıklamaları ardı ardına gelmeye başladı. Yerel Enkocaeli’nin haberine göre CHP Kartepe İlçe Başkan Yardımcıları Cihan Çakır ve Fatih Harbi ile ilçe yöneticileri Yasin Çakmak ve Elif Sert, CHP’deki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifa edenler kervanına Derince’de bir çok parti çalışmasına katılan emekçi gençler Ferhat ve Fırat Başer kardeşler de eklendi. Her iki isim de CHP üyeliğinden istifa etti.

CHP gençlik kollarından eski ve yeni çok sayıda yönetici gencin de istafa ettiği görüldü.

Haber: Ahmet YILDIZ


Bu haber 63 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:
CHP

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 8.1652 8.1326
Euro (EUR) 9.7097 9.6709
Sterlin (GBP) 11.2094 11.1267