31 Ocak 2021 / Pazar

BAŞKANIN SAĞLIĞINI YUMUŞAK YATAK BOZDU

BAŞKANIN SAĞLIĞINI YUMUŞAK YATAK BOZDU

Ne oluyor bu AKP'li bakan ve belediye başkanlarının sağlığına böyle...Maliye ve Hazine Bakanı Damat Berat Albayrak'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinden bir süre sonra, Nevşehir'in AKP'li Belediye Başkanı Rasim Arı da sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti ama, pek de üzerinde durulmadı. Arı istifasını açıklarken şunları söyledi:"

"Seçim sürecinde '45 yaşındayım ve 45 yaşında bir kardeşinizi bu şehre feda edeceğim' diyordum. Gerçekten de feda oldum. Bu 21 aylık süre içerisinde, 18 aydır yumuşak yatakta vallahi billahi yatmadım. Sürekli bu şekilde yatan biri sağlıklı kalamaz. Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum."

İstifanın ne kadar samimi olduğunuğunu görüyorsunuz. Sayın Belediye Başkanı 18 aydır yumuşak yatakta yatmamış, böyle oluncada sağlığı görevini yapamayacak kadar bozulmuş. 45 yaşındaki başkan ancak 21 ay dayanabilmiş. Herşeyin başı sağlık, ya görevinin başında ölse sorumlu kim olacaktı?

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak da, sağlığı bozulunca görevinden affa uğramıştı. Her ne hikmetse sağlığı bozulanlar hastaneye falan yatmıyor, hastalıkları da kamuoyuna açıklanmıyor. Albayrak ve Arı'nın daha yaşları 50 bile değil. Talihsizlik işte...AKP yönetimi bundan sonra belediye başkan adayları ile bakan adaylarını önceden tıpkı futbolcular gibi sağlık kontrolünden geçirmeli.

Geçmişte de Bursa, Balıkesir, Ankara, İstanbul Belediye Başkanları da Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan'nın isteği üzerine görevlerinden istifa etmişlerdi. Gerekçesini ise kamuoyu öğrenemedi. İstifa için insanın aklına iki gerekçe geliyor; Ya başarısızdır, ya kirli rüşvet, rant çarkı dönüyordur....Bir gerçek var; o da Türkiye siyasi yaşamında alışamadığımız bir dönemdeyiz.

Haber: Ahmet YILDIZ


Bu haber 138 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 8.3745 8.3410
Euro (EUR) 10.1739 10.1332
Sterlin (GBP) 11.8282 11.7410