08 Nisan 2019 / Pazartesi

Tüm belediye başkanlarına açık çağrı

Tüm belediye başkanlarına açık çağrı

31 Mart mahalli idareler seçimlerinin yapılması ile birlikte, belediyelerde “bankamatik memur” diye nitelenen insanların varlığı ve akla sığmayan sayıları sosyal medyada ve yazılı basında dolaşmaya başladı.

Eğer, belediyelerde bu sayılarda nitelenen memurlar var ise, durum vahim ötesindedir. Bir vatandaş olarak, bunun gerçek olmadığına inanmak istiyorum. Ancak, inanmak yeterli değil. Bunun böyle olmadığının kamuoyuna belgelenmesi gerekiyor.

Bu durumda görev, yeni seçilen veya görevine devam eden belediye başkanlarına düşmekte.

Kamuyu aydınlatacak ve ikna edecek derecede, şeffaf bir şekilde belediye personel listelerinin, görev yerlerinin, işe giriş tarihlerinin, görev tanımlarının paylaşılması gerekiyor.

Personel sayısı ile birlikte, oldukça yüksek sayıda araç kiralamasını yapıldığı da iddialar arasında.

Belediye başkanları kiralanan araç sayısı, özelliği, araç sahiplerinin belediye personeli olup olmadığı veya belediye personelinin birinci derece yakını olup/olmadığı kamuoyu ile paylaşılmalıdır.

Bu bilgilendirme siyasi parti ayırt edilmeksizin yapılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olarak bunu talep ediyorum.

Eğer;

İddialar doğru değilse, bu algı operasyonunu yapanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Yok;

Bu iddiaların bir kısmı bile doğru ise, buna izin veren belediye başkanları başta olmak üzere tüm sorumlular hukuk karşısında hesap vermelidir.


Bu haber 1620 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.3803 13.3269
Euro (EUR) 15.1548 15.0943
Sterlin (GBP) 17.8451 17.7135