14 Mayıs 2021 / Cuma

TURİZMDE ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR

TURİZMDE ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR

Erdoğan iktidarı, geçen sene olduğu gibi bu senede, turizmi kurtarmak için zamanında pandemiye karşı mücadelede tam kapanarak önlem almakta geç kaldı.

Bunun ilk işareti de, önce İngiltere'nin ardından da Fransa'ının Türkiye'yi kırmızı listeye almasıydı. Nitekim, Türkiye turizmine alarm zilleri çaldıracak ilk adım da atıldı.


Manchester City ile Chelsea’nin finale kalmasının ardından,
UEFA, 29 Mayıs'ta İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz'in Porto şehrine alındığını duyurdu.
UEFA, finalin Türkiye'den Portekiz'e taşınma gerekçesi olarak Covid-19 hususunda Türkiye'nin İngiltere tarafından kırmızı listede bulunmasını gösterdi. Bu karar turizm çevrelerini tedirgin etti. Bu iki ülkeye Almanya'nın da katılması turizm sektörüne tam bir darbe olur.

Döviz darboğazı yaşayan Türkiye geçen sene turizm gelirlerinde yüzde 60'tan fazla kayba uğradı. Yılda 30 milyon turist ağırlayan Türkiye'nin benzer durumu yaşaması halinde, binlerce turistik tesisin yabanılara çok ucuza yabancılara satılmasından korkuluyor....

Haber: Ahmet YILDIZ


Bu haber 553 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.4510 13.3974
Euro (EUR) 15.2340 15.1732
Sterlin (GBP) 17.9317 17.7995