23 Mayıs 2021 / Pazar

AYASOFYA’ NIN YENİ ELEMANI...

AYASOFYA’ NIN YENİ ELEMANI...

Bu adam Düzce ili, Akçakoca ilçe müftüsü. Düzce il müftülüğü gelen yoğun tepkiler üzerine inceleme başlatmış.

Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama Suçu

Madde 216

(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Ne demiş bu zat?

Soytekinoğlu, Selanik göçmenleriyle ilgili olarak, "Yüzde 90ı Selanik göçmeni ve sabetayist. Ne demek sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil" ifadelerini kullandı. Soytekinoğlu, konuşmasının devamını Gezi olaylarına bağlayarak, "İstanbul'da Gezi olaylarında otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi. Şu an bir şirketin bir takımın da başkanı"

Bu insanımsı canlı formu, klasik AKP bürokratı. Bu türlere kızmamak gerek. İçlerindeki irin ve nefreti kusuyorlar. Zira, yakın geçmişte milketvekili adayları, vekilleri ve dahi başlarında bulunan zat, Balkan göçmenleri için ağıza alınmayacak iftira ve hakaretlerde bulunmuşlardı. Bu zavallı karaktersiz sadece onların yolunda ilerliyor.

Bu canlı formunun söylediklerine istinaden Balkan dernekleri açıklamada bulunmuş. Sevsinler sizin açıklamanızı, tepkinizi.

Diğerleri ve en baştaki Balkan insanının ahlakına dil uzatırken neredeydiniz? Buldunuz sahibinin tasmasına bağlı, konuşuyorsunuz.

Sür eşeği Niğde ye, Bor 'un pazarı geçti.

Bu insan formuna ne mi olur? Muhtemelen Ayasofya veya benzeri bir camiye baş vaiz olarak atanır.

Haber: Metin ESKİN


Bu haber 207 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.4510 13.3974
Euro (EUR) 15.2340 15.1732
Sterlin (GBP) 17.9317 17.7995