04 Mayıs 2021 / Salı

HER ŞEYE BAKAN, BİR DE HİÇBİR ŞEYE BAKMAYANLAR

HER ŞEYE BAKAN, BİR DE HİÇBİR ŞEYE BAKMAYANLAR

17 günlük kısıtlama kararının ardından, kısıtlama uygulamalarına yönelik kaç genelge yayınlandı artık takip edilemiyor. 

 

Mevcut siyasi iktidarın olası olaylara karşı alternatif senaryolar üretmediği, bırakın stratejil, normal planlarının bile olmadığı artık aşikar. Onyedi günlük kapanmayı bile beceremeyen yönetimden ileriye dönük planlma beklemek hayal bile edilemez hale geldi.

Ancak, yaşanan bir garabet var ki, ülkede sadece Cumhurbaşkanlığı ve İşişleri Bakanlığının kalması yeterli. Ya diğer bakanlıklar kapatılmalı veya bu bakanlıkların koltuklarını işgal edenler bir nebze onurları varsa istifa etmeli.

İçişleri Bakanlığı yayımladığı genelgelerle tüm bakanlıkların yerine karar veren süper bakanlık haline gelmiş durumda.

Sadece bakanlıklar mı, esnafı, tüccarı, sanayiciyi, çiftçiyi velhasılı üretim / ticaret yapan tüm kişi ve kurumları temsil eden oda, STK vs lerde kapılarına kilidi asmalı.

Türkiye'de kimin, neyi, nasıl ve ne zaman satacağını belirleyen İçişleri Bakanlığı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığından en ufak bir ses yok. O zaman o bakanlık neden var, o makam koltuklarında neden oturuyorsunuz?

Oturuyorsunuz, zira emir en yüksek yerden geldi ve aklınızın ucundan bile geçmeyen bir makama oturdunuz. Protokolde artık yeriniz var ve artık Ç.Ü.K. (çok ünlü kişisiniz) Artık elitler üstü bir sosyal statüye sahip oldunuz. Maaşı da güzel. Gezme, konaklama, yeme içme bedava. Bakanlık binasına veya bağlı birimlere geldiğinizde de kapıda karşılanıyorsunuz, ceket düğmeleri ilikleniyor. Bir adem daha ne ister ki? Bakanlığınız yetki alanında olan işler başkası tarafından yapılsa ne olur, yapılmasa ne olur? Zaten kendi aklınızla ve iradenizle yaptıracağınız herhangi bir şey de yok.

Semt pazarlarının kapalı olmasından dolayı meyve sebze sevkiyatı durmuş, çiftçi elindeki malı çöpe atıyor, ne gam? Türkiye'de Tarım Bakanlığı diye bir bakanlık ve o makamı işgal eden bir insan var. Ama yok. Neden olsun ki, çiftçini malı heba olmuş, bunun derdi tarım pardon "patates bakanı" na mı düşecek?

Nasılsa İçişleri Bakanı onun yerine karar veriyor ve uyguluyor.

Diğer bakanlıklar farklı mı? 17 günlük kapanma kararından sonra hangi bakanı duydunuz, gördünüz?

Arada bir Sağlık Bakanı ortaya çıkıyor. O başka bir alem. Kendisine bağlı İl Hızısıhha kurulları İçişleri Bakanından özenmiş olacak ki, Ticaret Bakanının yerine karalar alabiliyor. Maksat, bakanın işini kolaylaştırmak. Zira kendisi çok taze. Ne yapıyor bu kurul, marketlerde hangi ürünlerin satılıp, satılmayacağına karar veriyor.

Arada bir Turizm Bakanı varlığım unutulmasın diye kapanma sonrası vaka sayısı bildirimi yapıyor. Falan filan.

Sözü bitirelim;

Allahım nasıl bir zamana denk geldik?
İçişleri Bakanlığı ve İl Hızısıhha kurumu ülkede ticareti düzenliyor.


Bu haber 35 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 8.3141 8.2809
Euro (EUR) 10.1060 10.0657
Sterlin (GBP) 11.7681 11.6813