18 Nisan 2021 / Pazar

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU TAVİZ YOK DEMİŞTİ

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU TAVİZ YOK DEMİŞTİ

Bursa’da sokağa çıkma yasağını ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün yaptığı uyarıları umursamayan muhtarın kapuz sergisindeki görüntüleri tepki çekti.

Bursa’nın Osmangazi İlçesi Kiremitçi Mahallesi’nde muhtarlık yapan, Yıldırım İlçesi Güllük Mahallesi’nde oturan Kenan Solak, sokağa çıkma yasağını hiçe saydı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün yaptığı sert çıkışı dikkate alamayan muhtarın hareketleri şaşkınlıkla karşılandı.  Sorumlu olduğu mahalle sınırlarından ayrılıp, Sakarya ve Ulu mahalledeki seyyar satıcıların yanında vakit geçiren sorumsuz muhtar,  sosyal mesafe kurularını da hiçe sayarak karpuz sergisinde şov yapması tepkileri de beraberinde getirdi. Muhtarın sergiye gelen vatandaşa bölünmüş karpuzu terazide tarttığı sırada çekilen fotoğrafı karpuzcu sosyal medya hesabından paylaşılırken, karpuz karesinin altına da, ‘sezonu açtık muhtarımla’ diye not yazıldı.  Virüs artışının rekor kırdığı Bursa’da muhtarın bu tavrı pes dedirtti. 

 

SOYLU TAVİZ YOK DEMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün yaptığı sert açıklamada, “Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim’ deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, bakkala markete gidiyorum deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade edilmeyeceğini” söylemişti.


Bu haber 313 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.4510 13.3974
Euro (EUR) 15.2340 15.1732
Sterlin (GBP) 17.9317 17.7995