07 Mart 2021 / Pazar

SAĞIRLAR, BİRBİRLERİNİ AĞIRLAR

SAĞIRLAR, BİRBİRLERİNİ AĞIRLAR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Şehir Hastanesi’nde Covid-19 aşısının birinci dozunu olması ile birlikte, İl Sağlık Müdürü ile birlikte hepimizi sevindiren, mutluluğumuza mutluluk katan açıklamalar yaptı.

 

Alinur Aktaş, “Rakamların en yoğun olduğu günlerde bile sürecin sağlıklı bir şekilde yönetildiğini” söylerken bunu hangi verilere dayandırdığı merak konusu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde ve denetiminde olan toplu taşıma bile sürecin nasıl yönetildiği konusunda bilgi edinmek için yeterlidir.

Sözlerine “Buradan özellikle tüm hemşerilerimize şunu tavsiye ederim. Kesinlikle aşılarını ihmal etmesinler” Sayın Aktaş’a sormak gerekir, aşı vardı da yaptırmadık mı?

Tipik AK Parti davranış ve söylemi. Makam koltuklarına oturulunca birden bire her birşeyi bilir olup, muhakkak söylenecek bir sözünüz oluyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’da bu lafların altında kalmamak adına, “her ne kadar bu süreçte sağlık çalışanları ön palana çıksa da başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere arkalarında dağ gibi destek verin kurumlar ve işadamlarını olduğunu belirterek, sürece destek veren herkese teşekkür etti”

Yahu bir kurumun başı, belediye başkanı, hükümet vs gibi odakların gözüne girebilmek için pandeminin ilk gününden beri cansiparene çalışan, son güne kadar yüzlerce can kaybeden sağlık çalışanlarını bir cümle içinde bu kadar yok sayabilirdi.

 

İl Sağlık Müdürü’nün bu cümlesi bile “LİYAKATSİZLİĞİN” bariz göstergesidir.

Bir ilin tümünün sağlığından sorumlu olmayı gerektiren bir koltuğu dolduran zat, pandemi sürecinde toplu taşımada yaşanan kuralsızlıkları yetkili ve etkili kişilerin gözüne sokması ve bu duruma mani olması gerekirken, teşekkür etmesi siyasi erke minnet duymanın sonucudur.

Haber: Metin ESKİN


Bu haber 161 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 8.6933 8.6586
Euro (EUR) 10.3538 10.3125
Sterlin (GBP) 12.0936 12.0045