19 ゙ubat 2021 / Cuma

BOミAZンヌン誰E DESTEK

BOミAZンヌン誰E DESTEK

Ünlü müzisyenlerden Boaziçi'ne destek...

Aralarnda Zülfü Livaneli, Bülent Ortaçgil, Moollar, Cem Adriyan, Hayko Cepkin, Yonca Lodi gibi çok sayda ünlü sanatçnn da yer ald onlarca müzisyen Boaziçi direniine destek verdi. Yaynlanan bildiride, “Siyasi otorite, elini üniversitelerden, akademisyenlerden ve deerli örencilerden derhal çekmelidir” denildi.

Kendilerini, “Hayatn her alannda özgürlükleri ve evrensel insan haklarn savunan, her türden ayrmcla kar duran müzik ve sahne emekçileriyiz” ifadeleriyle tanmlayan onlarca müzisyen Boaziçi Üniversitesi direniine destek verdi.

Aralarnda Zülfü Livaneli, Arif Sa, Leman Sam, Bülent Ortaçgil, Sabahat Akkiraz, Hayko Cepkin, Cem Adrian, Fuat Ergin, Yonca Lodi, Moollar, Mor ve Ötesi gibi ünlülerin de yer ald çok sayda müzisyenin imzasyla yaynlanan açklamann tam metni öyle:

‘Biz aada imzas bulunan müzisyenler;

Hayatn her alannda özgürlükleri ve evrensel insan haklarn savunan, her türden ayrmcla kar duran müzik ve sahne emekçileriyiz.

Bu anlamda; özerk üniversiteleri, demokratik deerlere bal akademisyenleri ve uradklar hakszlklara kar anayasa ile güvenceye alnm “hakl” itirazlarn dile getiren deerli örencileri sahipleniyoruz.

Hiçbir siyasi gücün, her ne sebeple olursa olsun üniversiteleri, akademisyenleri ve örencileri ötekiletirdii, kendi fikrince dizayn etmeye çalt yöntemlerini kabul etmiyoruz.

Siyasi otorite, elini üniversitelerden, akademisyenlerden ve deerli örencilerden derhal çekmelidir."

Haber : Ahmet YILDIZ


Bu haber 45 kez okunmutur.


Payla:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale i輅n yorum bulunmamaktadr.

Yorum Yap

Yorumlar, ynetici tarafndan onaylandktan sonra yaynlanr. Buras her trl gre ak bir platformdur, kii/lerin hak ve zgrlklerine ynelik hakaret i軻rmeyen her trl dnceniz "dnce zgrl, ifade zgrl" 軻r軻vesinde tartlabilir; fakat ifade zgrlnz bir bakasnn ifade zgrln "hakaret, kfr, aalayc" bi輅mlerle engellemeye dntnde ifade zgrlnz malesef orada bitmektedir. Ltfen yorumlarnz bu 軻r軻ve i軻risinde yaznz, aksi takdirde yorumlarnz onaylanmamaktadr.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandrma & ンklimlendirme | Bursa Havalandrma | Bursa ンklimlendirme
Para Birimi Al Sat
Dolar (USD)
Euro (EUR)
Sterlin (GBP)