03 ゙ubat 2020 / Pazartesi

KヨFTECン YUSUF TワRKンYE誰ンN MARKASIDIR

KヨFTECン YUSUF TワRKンYE誰ンN MARKASIDIR

1996 ylnda ンznik’te balayan bir marka yolculuu ve 2020 itibariyle 100 geçen ube says, 8.000 ni aan personel. Dolayl yollardan istihdam da sayarsak yaklak 10 bin kiilik istihdam ordusu. Bursa ンznik ile balayan ve ilk önce Bursa markas olan Köfteci Yusuf artk Türkiye’in markasdr.

 

Neleri deitirdi?

Köfteci Yusuf ile birlikte ailelerin darda etli yemek ve özellikle de zgara yemesi uzak hayalden gerçee dönütü. Darda yermek yemenin lüks sayld bir ortamda, aileler çocuklarn alp köfte vb ürünler yiyebilir hale geldiler.

Köfteci Yusuf’un ubelerinin büyük bir bölümü ehirleraras yollarda ve kavak noktalarnda. Dolays ile yolculukta yemek yenmez sözü açlan restoranlarla ile birlikte deiti. ンnsanlar artk güvenle yolculuk esnasnda yemek yer hale geldi.

Köfteci Yusuf’un çok fazla reklam verdiini göremezsiniz. Zira esas reklam aya memnun müterilerdir. Bugün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin “Köfteci Yusuf” bilinir. ンddia ediyorum ki bu ksa süre içinde Türk insannn en çok gittii yemek mekandr. Ülke nüfusunun büyük bir bölümü en az bir defa Köfteci Yusuf’ta yemek yemitir.

 

Yerelden çkan markann küresel rekabeti.

Köfteci Yusuf’un ürün ve hizmetlerinde göze çarpan noktalar;

  1. Kaliteli ürün

  2. Ürün ve mekanda hijyen

  3. Hzl servis

  4. Lezzet

  5. Standart

  6. Uygun fiyat

  7. Hzl servis

Maalesef ülkemizi istila etmi olan fastfood markalar ile salksz bir nesil yetimekte. Ürünlerinin albenisini arttrmak için her türlü sentetik tatlandrcy kullanan bu zincirler Köfteci Yusuf’tan oldukça etkilendiler.

Bugün Köfteci Yusuf’ta yemek yiyenler, yediklerinden daha fazlasn çi olarak evlerine götürüyorlar. Zira biliyorlar ki, yaadklar ehirlerde bu kriterlerde ürün bulamayacaklar.

Köfteci Yusuf’tan rahatsz olanlar sadece fastfood zincirleri deil. Yerelde kalmaya mahkum olmu, vizyonlar dar firmalar da bu durumdan rahatsz oldular. Halbuki akln yolu bir olduunu unuttular. ンlerine yatrm yapmak yerine dedikodu ile uratlar.

Yakn zamana kadar doup büyüdüüm ehir olan Bursa’da nerdeyse her ay Köfteci Yusuf hakknda akl almaz iddialar atld. Köfteci Yusuf’u mafya vurdu, Köfteci Yusuf satld. Bunun gibi onlarca aslsz saçmalklarla dolu iddialar.

Ancak son olarak ortaya atlan iddia irençlik boyutuna ulat.

Köfteci Yusuf’un ürünlerinde domuz ve at eti kullanld ve bundan dolay özür dilendii haberleri medyaya servis edildi.

Evet, bundan önce Köfteci Yusuf, satt bir zeytin yanda gda tüzüüne uygun olmayan ya olduu için bir açklama yapmt. Bir firmadan fason olarak alnan yalarn uygun olmad anlalnca tüm yalar restoranlardan çekildii beyan edilmiti. Kendi ürünü olmayan bir üründe bile bu denli sorumlu davranan bir firmay kötülemek adna kara propaganda haberleri yaparak alg oluturmaya çalmak ancak ahlakszlkla açklanabilir.

 

ンnsana verilen deer

Köfteci Yusuf özellikle yaz tatilinin balad dönemlerde çalan saysn arttrr. ンe alnanlar genellikle üniversite örencileridir. Ve çou en fazla iki ay çalr. ンyi biliyoruz ki, Köfteci Yusuf’ta bir an bile sigortasz çalamazsnz. Ve bu durumda olan örenciler iki aylk bir süre için sigortal olarak kaç i yerinde çalabilir?

 

Velhasl;

Maalesef bizler baarl olan insanlar çekemiyoruz. Daha iyisini yapmak varken dedikodularla baarl insanlara leke atmaya çalyoruz. Hele bu güruhun içinde mensubu olduum medya camiasnn insanlarn gördükçe mesleim ile ilgili karamsarla düüyorum.

Gazeteci haberini dedikodu üzerine deil, belge üzerine yapar. Na yazk ki menfaatler uruna gazetecilik etii ayaklar altna alnyor.

Olmaz ya, gerçekten Köfteci Yusuf’un ürünlerinde halk sal açsndan zararl ve yasakl bir madde bulunsa ilk tepkiyi gösterenlerden olurum.

Yapmayn, etmeyin

Köfteci Yusuf küresel fastfood zincirlerine kafa tutan çok deerli b ir markamz. Bu markann olumas için çok emek ve zaman harcand.

Dileim, vatandalarmzn Köfteci Yusuf gibi dier markalarmza da sahip çkmasdr.

Unutmayn, markalar kimliimizdir.

 

Köfteci Yusuf'tan yaplan açklama;

"Çeitli sosyal medya ve basn organlarnda yer alan 'Köfteci Yusuf bu defa da özür diledi', 'Domuz eti ve at eti yediriyorlar, Köfteci Yusuf'ta skandal' balkl haberler doru deildir. ンlgili haber ve paylamlar gerçei yanstmamaktadr. Tamamen irketimizin ticarî itibarn zayflatmaya yönelik kötü niyetli gruplarn manipülatif söylemidir. Bu haberler Türkiye genelinde 100'ü akn ubesinde 8.000 personel istihdam eden irketimizi ve sorumluluk uuruyla görevini yerine getiren personellerini derinden üzmütür.

Yaygn küresel restoran zincirlerine ramen, yerelden çkarak ülkemizin ulusal markas haline gelen irketimizin geliimine ket vurmak için 24 yldr hiç vazgeçmediimiz en güçlü deerlerimizden olan güvenilirliimizi sorgulama çabasnda olan kii ve kurumlar esefle knyoruz. Hiçbir aratrma yapma gerei duyulmakszn irketimizin markasn lekeler ekilde yaynlanan haber içerikleri ve aslsz sosyal mecra açklamalar sebebiyle bu açklamay yapma zorunluluu hâsl olmutur.

゙irketimiz ürünlerinde iddia edildii üzere kodekse aykrlk oluturacak bir madde tespitinin söz konusu olmad ve atl iddialarn tamamnn aslsz olduunu bildirir, bu iddialarn yaylmasna katk salayan kii ve kurumlar hakknda gerekli yasal ilemlerin balatldn kamuoyuna saygyla duyururuz."


Bu haber 668 kez okunmutur.


Makalenin Fotoraf Galerisi

Payla:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale i輅n yorum bulunmamaktadr.

Yorum Yap

Yorumlar, ynetici tarafndan onaylandktan sonra yaynlanr. Buras her trl gre ak bir platformdur, kii/lerin hak ve zgrlklerine ynelik hakaret i軻rmeyen her trl dnceniz "dnce zgrl, ifade zgrl" 軻r軻vesinde tartlabilir; fakat ifade zgrlnz bir bakasnn ifade zgrln "hakaret, kfr, aalayc" bi輅mlerle engellemeye dntnde ifade zgrlnz malesef orada bitmektedir. Ltfen yorumlarnz bu 軻r軻ve i軻risinde yaznz, aksi takdirde yorumlarnz onaylanmamaktadr.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandrma & ンklimlendirme | Bursa Havalandrma | Bursa ンklimlendirme
Para Birimi Al Sat
Dolar (USD) 8.1652 8.1326
Euro (EUR) 9.7097 9.6709
Sterlin (GBP) 11.2094 11.1267