22 Mayıs 2021 / Cumartesi

EN BÜYÜK PROVOKATÖR: YANDAŞ MEDYA

EN BÜYÜK PROVOKATÖR: YANDAŞ MEDYA

Bu hafta içinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Rize gezisi gerek yazılı ve görsel, gerekse sosyal medyada oldukça geniş bir yer buldu. Bunun sebebi ise 200 TL lik figüranlar ve İkizdere'yi tarumar edecek inşaat şirketine taşeronluk yapan firmanın sahibinin ablası olan kadının Akşener ile olan dialoglarıydı.

Uzun bir süredir, ikitdara yanaşmayan medya ve gazeteciler ile, sosyal medyada İkizdere'de doğayı bir kere daha katledecek taş ocaklarına karşı bir direniş vardı. Bu direnişte yer-gök inlerken adeta sağır ve dilsiz olan yandaş medya, Akşener'in provoke edilen gezisi ile kamera ve mikrofonlarını Rize'ye çevirdi.

Yandaş kanalllarda sözüm ona yorum yapan gasteciler (!) İkizdere'de yapılan doğa katliamını görmezden geldiler. Ancak Meral Akşener'in gezisini ince eleyip, sık dokudular. Yapılanları "düşüncenin ifade edilmesinin özgürlüğüne" kadar vardırma cesaretini de gösterdiler. İktidar partisinin ve yöneticilerinin eleştirtilmesine bile tahammül edemeyen siyasi iktidarın yılmaz kalemli askerleri kendilerine verilen görevi hakkıyla yerine getiriyorlar.

Yaygın ve yandaş medyaya bakılırsa, neredeyse tüm Rize Meral Akşener'i protesto etmiş gibi yayın yapmakta sakınca yok. Ancak gerçekler ile onların satmaya çalıştığı algı arasında dağlar kadar var. İletişimin böylesine hızlı ve geniş olduğu bir dünyada bu tür algı yalanları da çok çabuk sönüyor.

Yevmiye ile tutulmuş bir kaç figüranın höykürerek hakaret etmesini tüm Rize halkına mal etmek, en azından orada yaşayan insanlara hakarettir. Son seçime kadar AK Parti'nin en çok oyu alması, tüm Rize'nin böylesi ahlak, vicdan ve insanlık bir eyleme kalkışmasına sebep değilidir. Nitekim, yandaş medyanın vermediği/veremediği görüntülerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e gösterilen teveccüh te gün gibi ortada.

Özellikle İkizdere'de yapılması planlanan taş ocakları ve bunun arkasında Türk milletine en ağır hakareti yapan Mehmet Cengiz'e ait Cengiz İnşaat'ın olması AK Parti'nin kalesinde sarsılma ve gedikler açılmasına sebep oldu. Yöre halkının feryadına kulak tıkayan Cumhurbaşkanı sayesinde kale surlarında dökülmeler ortada.

Cumhurbaşkanı'nın gözüne girmek amacıylamıdır bilinmez AK Parti Rize teşkilatı tarafından orgnize edilen provokatörlerin eylemi ters tepmiştir.

BAŞ ÖRTÜSÜ BU KADAR UCUZLADI MI?

Meral Akşener'in İkizdere ziyaretinde sözde başörtülü bir kadının dialoğu her türlü medyada görüldü. İlk bakışta başörtülü bacı profili çizen bu kadının nasıl bir provokatör olduğu da sosyal medya hesaplarından ortaya çıktı. Normal yaşantısında başörtüsü kullanmayan ve dahası oldukça modern bir profil çizen kadının Akşener'e CHP ve HDP üzerinden yüklenmesi ile provokasyon başlamış oldu. 

Sosyal medya hesaplarından görüldüğü üzere bu kadının, İkizdere'nin doğasına zarar verecek olan taş ocaklarının sahbi Cengiz İnşaat'ın taşeron firmasının, sahibinin kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Anlaşılacağı üzere bu kadının niyeti CHP - HDP terör vesaire değil, şirketleirni önünün kesilmesi. Bu tür maddi çıkarlar için, normal hayatında kullanmadığı başörtüsünü kullanması, İslam'ın ne derece metalaştırıldığının ve basitleştirildiğinin açık göstergesidir.

Bu kadının, Meral Akşener'in Rize gezisini provoke etmek için kiralanan 200 TL lik figüranlardan daha pahalı olduğu aşikardır.

Yandaş medyaya gelince;

Çıkarlar ters dödükçe veya son kullanma tarihleri geldiğinde kokuşmuş medyanın kirli sepetine birer birer atılıyorlar. 

Haber: Metin ESKİN


Bu haber 183 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.4510 13.3974
Euro (EUR) 15.2340 15.1732
Sterlin (GBP) 17.9317 17.7995