16 Şubat 2021 / Salı

KEYFİ YERİNDE

KEYFİ YERİNDE
Anaların ağladığı, insanların canının yandığı, CHP'nin yas ilan edilmesini istediği bir günde, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Gara Katliamı'nı anlattı, Karadeniz şivesiyle konuşup güldü.
 
Partisinin Rize İl Kongresi’ne katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 asker ve polisin şehit olduğu Gara Katliamı'yla ilgili konuşmasının ardından kongre gündemine geçti. Erdoğan'ın konuşmasındaki "Karadeniz şivesi" salondakileri güldürürken, kameralar o anları kaydetti.
 
Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan ve çok sayıda askerimizin şehit olduğu saldırının ardından yaptığı konuşmada da bir "espri"li anısını anlatıp gülmüş, muhalefetin tepkisini çekmişti. Konuşmasında, pandemiye aldırmayarak salonun dolu olmasıyla övünen Erdoğan, "Salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve salon lebaleb dolu" diye konuştu. Geçmiştede şehitler için 'kelle' ve "Askerlik yan felip yatma yeri değildir" sözleri nedeniyle Erdoğan büyük tepki görmüştü, o sözleri henüz unutulmuş değil.
 
Bu manzara, ülkenin değer yargılarının, insani değerlerinin ne kadar aşındığını, toplumsal bağların ne kadar koptuğunu, ulusal değerlerin ne kadar zayıfladığını gösteriyor.
 
Haber: Ahmet YILDIZ

Bu haber 217 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 9.4887 9.4508
Euro (EUR) 11.0175 10.9735
Sterlin (GBP) 13.1103 13.0137