30 Ocak 2021 / Cumartesi

KAÇAK YAPILARA ALT YAPI HİZMETİ İLE MÜCADELE EDİLİYOR

KAÇAK YAPILARA ALT YAPI HİZMETİ İLE MÜCADELE EDİLİYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi haber merkezinin medya kuruluşlarına servis ettiği iki haber.

İlk haber;

"Bursa’da ekonomik ve çevre dostu yakıt olan doğalgazın yaygınlaştırılması için kurumlar arası istişare ve altyapı yatırımlarına ağırlık veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2021 yatırım programında olmayan bazı mahallelerdeki imarı dışı bölgelerin de bu yılki yatırım programına alınması için girişimlere başladı"

İkinci haber;

"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerek afetin yaşanmaması, gerekse afet sonrası sürecin sağlıklı şekilde yürütülmesi adına atılacak her hamlenin önemli olduğunu belirterek, yakın zamanda tüm ilçeleri kapsayacak şekilde kaçak yapıyla mücadele konusunda hazırlanacak raporu Bursa Valisi Yakup Canbolat’a sunacaklarını belirtti"

İmar dışı yapılaşan yerlere tüm alt yapı ve son olarak doğalgaz götürerek kaçak yapılaşma mücadele edilmez. Tam tersine, kaçak yapılaşma teşvik edilir.

Kaçak yapılaşan, imarsız alanlara hi,zmet götürmeniz üzerine, olası bir doğal afette buralarda oluşacak can kayıplarınızda vebaliniz ne olacak?

Meydana gelecek doğal afet sonrası meydana gelen can kayıpları ve maddi kayıplar da doğal mı karşılanacak?


Bu haber 223 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 9.4887 9.4508
Euro (EUR) 11.0175 10.9735
Sterlin (GBP) 13.1103 13.0137