17 Şubat 2021 / Çarşamba

MELİSAY VE TÜRKİYE GERÇEKLERİ

MELİSAY VE TÜRKİYE GERÇEKLERİ

Show TV ekranlarında Didem Arslan Yılmaz tarafında gerçekleştirilen “Asla Vazgeçme” adlı program yaklaşık kırk gün boyunca Türkiye’nin gündemine oturdu. İlk başlarda basit bir sahte gelin olayı olarak başlayan program geçen süreçte çok büyük bir sahte gelin organizasyonunu ortaya koydu. Ancak, programda sadece sahte gelinler gerçeği mi vardı?

1. Gerçek; bazen bir cümle her şeyi değiştirir.

Melisay Tosun’nun anneanesinin “aslında annen seni doğurmak istemedi” cümlesi, Melisay’nın gözaltına alındığı güne kadar olanların başlangıç noktasıydı. Bu gerçeği program sonunda öğrendik. Genç bile sayılmayacak bir çocuğa söylenen bu cümle, o genç kızın hayatının akış yönünü menfi anlamda değiştirdi.

2. Annenin durumu.

Melisay’ın annesi genç yaşta boşanmış ve çocuğuna, ailesine bakabilmek için çalışmış. Yukarıda sarf edilen cümle ve annenin çalışması dolayısı ile anne-kız ilişkisine yansımış ve Melisay kendinin istenmediği duygusu ile küçük yaşta evi terk etmiş.

3. Annenin feryadı ve çabası.

Anne dilek, Melisay’ı düştüğü bataklıktan kurtarmak için adeta insan üstü bir çaba göstermiş, dedektif gibi takip etmiş. Kaldı ki, mücadele ettiği insanlar organize suç örgütü üyeleri.

4.Ahlak ve vicdanı rafa kaldıranlar.

Organize suç örgütü üyeleri sadece başka kızları değil, kendi eş-kardeş ve annelerini bile bu organizasyonda kullanmışlar. İşler o boyuta gelmiş ki, para için gerektiğinde birliktelik yaşamaları için telkin veya tehditler oluşmuş. Bir madur için, uyumuyorlarsa, yemeklerine fare zehiri at denecek kadar vicdansız olmuşlar.

 

Mağdurlara gelecek olursak;

1. Çoğu köylerde yaşayan insanlar. Bu ne demek? Artık köylerdeki kızlar ve aileleri, kızlarının köylerde oturmasını değil, şehirlerde yaşamasını istiyorlar. Bu nedenle köylerde yaşayan gençler evlenecek kız bulamıyor.

2.Mağdurların büyük bir bölümü, hayvancılıkla uğraşıyor. Köy yaşamında en ağır işlerden biri. Ancak, kızlar bilmiyor ki, şehirde apartman ve ev temizliği bundan çok daha ağır işler. Hayvanı temizlemek, el alemin pis çamaşırını ve evini temizlemekten çok daha kolay ve huzurlu bir iş.

3.Mağdur erkekler, evlenecek kız değil, satın alınacak kız peşindeler. Zira, mevcut koşullarda evlenmeleri mümkün değil.

4.Bütün bunlara rağmen, mağdurların konuşmalarından, yüz ifadelerinden temiz kalpleri belli olmakta. Bu durumda dolandırılmaları çok daha kolay oluyor.

Melisay Tosun’nun da içinde olduğu bu şebeke hakkında çok daha fazla analiz yapılabilir.

Ancak yaşananlar bile Türkiye’nin nasıl planlanmış bir çöküntü içinde olduğunun en bariz göstergesi.

Artık kendimize gelme zamanı. Hatta geç bile kalındı.

Bütün bunların çözümünün temel taşı, nitelikli eğitim.

Başka çıkış yolumuz yok.


Bu haber 288 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.4510 13.3974
Euro (EUR) 15.2340 15.1732
Sterlin (GBP) 17.9317 17.7995