03 Şubat 2020 / Pazartesi

KÖFTECİ YUSUF TÜRKİYE’NİN MARKASIDIR

KÖFTECİ YUSUF TÜRKİYE’NİN MARKASIDIR

1996 yılında İznik’te başlayan bir marka yolculuğu ve 2020 itibariyle 100 geçen şube sayısı, 8.000 ni aşan personel. Dolaylı yollardan istihdamı da sayarsak yaklaşık 10 bin kişilik istihdam ordusu. Bursa İznik ile başlayan ve ilk önce Bursa markası olan Köfteci Yusuf artık Türkiye’in markasıdır.

 

Neleri değiştirdi?

Köfteci Yusuf ile birlikte ailelerin dışarıda etli yemek ve özellikle de ızgara yemesi uzak hayalden gerçeğe dönüştü. Dışarıda yermek yemenin lüks sayıldığı bir ortamda, aileler çocuklarını alıp köfte vb ürünler yiyebilir hale geldiler.

Köfteci Yusuf’un şubelerinin büyük bir bölümü şehirlerarası yollarda ve kavşak noktalarında. Dolayısı ile yolculukta yemek yenmez sözü açılan restoranlarla ile birlikte değişti. İnsanlar artık güvenle yolculuk esnasında yemek yer hale geldi.

Köfteci Yusuf’un çok fazla reklam verdiğini göremezsiniz. Zira esas reklam ayağı memnun müşterilerdir. Bugün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin “Köfteci Yusuf” bilinir. İddia ediyorum ki bu kısa süre içinde Türk insanının en çok gittiği yemek mekanıdır. Ülke nüfusunun büyük bir bölümü en az bir defa Köfteci Yusuf’ta yemek yemiştir.

 

Yerelden çıkan markanın küresel rekabeti.

Köfteci Yusuf’un ürün ve hizmetlerinde göze çarpan noktalar;

  1. Kaliteli ürün

  2. Ürün ve mekanda hijyen

  3. Hızlı servis

  4. Lezzet

  5. Standart

  6. Uygun fiyat

  7. Hızlı servis

Maalesef ülkemizi istila etmiş olan fastfood markaları ile sağlıksız bir nesil yetişmekte. Ürünlerinin albenisini arttırmak için her türlü sentetik tatlandırıcıyı kullanan bu zincirler Köfteci Yusuf’tan oldukça etkilendiler.

Bugün Köfteci Yusuf’ta yemek yiyenler, yediklerinden daha fazlasını çiğ olarak evlerine götürüyorlar. Zira biliyorlar ki, yaşadıkları şehirlerde bu kriterlerde ürün bulamayacaklar.

Köfteci Yusuf’tan rahatsız olanlar sadece fastfood zincirleri değil. Yerelde kalmaya mahkum olmuş, vizyonları dar firmalar da bu durumdan rahatsız oldular. Halbuki aklın yolu bir olduğunu unuttular. İşlerine yatırım yapmak yerine dedikodu ile uğraştılar.

Yakın zamana kadar doğup büyüdüğüm şehir olan Bursa’da nerdeyse her ay Köfteci Yusuf hakkında akıl almaz iddialar atıldı. Köfteci Yusuf’u mafya vurdu, Köfteci Yusuf satıldı. Bunun gibi onlarca asılsız saçmalıklarla dolu iddialar.

Ancak son olarak ortaya atılan iddia iğrençlik boyutuna ulaştı.

Köfteci Yusuf’un ürünlerinde domuz ve at eti kullanıldığı ve bundan dolayı özür dilendiği haberleri medyaya servis edildi.

Evet, bundan önce Köfteci Yusuf, sattığı bir zeytin yağında gıda tüzüğüne uygun olmayan yağ olduğu için bir açıklama yapmıştı. Bir firmadan fason olarak alınan yağların uygun olmadığı anlaşılınca tüm yağlar restoranlardan çekildiği beyan edilmişti. Kendi ürünü olmayan bir üründe bile bu denli sorumlu davranan bir firmayı kötülemek adına kara propaganda haberleri yaparak algı oluşturmaya çalışmak ancak ahlaksızlıkla açıklanabilir.

 

İnsana verilen değer

Köfteci Yusuf özellikle yaz tatilinin başladığı dönemlerde çalışan sayısını arttırır. İşe alınanlar genellikle üniversite öğrencileridir. Ve çoğu en fazla iki ay çalışır. İyi biliyoruz ki, Köfteci Yusuf’ta bir an bile sigortasız çalışamazsınız. Ve bu durumda olan öğrenciler iki aylık bir süre için sigortalı olarak kaç iş yerinde çalışabilir?

 

Velhasılı;

Maalesef bizler başarılı olan insanları çekemiyoruz. Daha iyisini yapmak varken dedikodularla başarılı insanlara leke atmaya çalışıyoruz. Hele bu güruhun içinde mensubu olduğum medya camiasının insanlarını gördükçe mesleğim ile ilgili karamsarlığa düşüyorum.

Gazeteci haberini dedikodu üzerine değil, belge üzerine yapar. Na yazık ki menfaatler uğruna gazetecilik etiği ayaklar altına alınıyor.

Olmaz ya, gerçekten Köfteci Yusuf’un ürünlerinde halk sağlığı açısından zararlı ve yasaklı bir madde bulunsa ilk tepkiyi gösterenlerden olurum.

Yapmayın, etmeyin

Köfteci Yusuf küresel fastfood zincirlerine kafa tutan çok değerli b ir markamız. Bu markanın oluşması için çok emek ve zaman harcandı.

Dileğim, vatandaşlarımızın Köfteci Yusuf gibi diğer markalarımıza da sahip çıkmasıdır.

Unutmayın, markalar kimliğimizdir.

 

Köfteci Yusuf'tan yapılan açıklama;

"Çeşitli sosyal medya ve basın organlarında yer alan 'Köfteci Yusuf bu defa da özür diledi', 'Domuz eti ve at eti yediriyorlar, Köfteci Yusuf'ta skandal' başlıklı haberler doğru değildir. İlgili haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Tamamen şirketimizin ticarî itibarını zayıflatmaya yönelik kötü niyetli grupların manipülatif söylemidir. Bu haberler Türkiye genelinde 100'ü aşkın şubesinde 8.000 personel istihdam eden şirketimizi ve sorumluluk şuuruyla görevini yerine getiren personellerini derinden üzmüştür.

Yaygın küresel restoran zincirlerine rağmen, yerelden çıkarak ülkemizin ulusal markası haline gelen şirketimizin gelişimine ket vurmak için 24 yıldır hiç vazgeçmediğimiz en güçlü değerlerimizden olan güvenilirliğimizi sorgulama çabasında olan kişi ve kurumları esefle kınıyoruz. Hiçbir araştırma yapma gereği duyulmaksızın şirketimizin markasını lekeler şekilde yayınlanan haber içerikleri ve asılsız sosyal mecra açıklamaları sebebiyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu hâsıl olmuştur.

Şirketimiz ürünlerinde iddia edildiği üzere kodekse aykırılık oluşturacak bir madde tespitinin söz konusu olmadığı ve atılı iddiaların tamamının asılsız olduğunu bildirir, bu iddiaların yayılmasına katkı sağlayan kişi ve kurumlar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz."


Bu haber 1278 kez okunmuştur.


Makalenin Fotoğraf Galerisi

Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.3803 13.3269
Euro (EUR) 15.1548 15.0943
Sterlin (GBP) 17.8451 17.7135