18 Şubat 2019 / Pazartesi

Müziğin mucizesi

Müziğin mucizesi

Mensubu olduğum Emekliler Derneği Tük Müziği Korosu, şefimiz Rüya Sani Gündiler’in düzenlediği bir organizasyonda Genç Kuşak Müzik topluluğu ile bir araya geldi. Genç Kuşak Müzik Topluluğu ile aramızda yaş değil, tam anlamı ile nesil farkı var. Birçoğu bırakın çocuğumuz, torunumuz yaşındalar.

O minicik yüreklere müzik aşkını sabırla nakşeden Rüya Hoca’yı tebrik etmek gerekiyor. Bir çoğumuz zamanı gediğinde bir tek çocuğa tahammül edemezken, onları müzik gibi kompleks bir alanda ve kısıtlı imkanlara rağmen bir araya getirmek, müziği sevdirmek ve öğretmek.

Merinos AKKM nin küçük bir salonunda bir araya gelmek ve aynı dili konuşmak. İşin en güzel taraflarından biri de bu olsa gerek. Şarkılar başladığında tüm kuşak farkları ortadan kalktı.

Ancak, konserin ortalarına doğru Beyza adında bir kızımız ortaya çıktı ki, olanlar tam anlamı ile müziğin mucizesiydi. En sevmediğim insan tanımlamalarından biri de “engelli” Kaldı ki, benim babamda fiziksel olarak farklı biriydi. Ancak asla ve asla engelli değildi. Zira “O” fiziki farklılığını bahane edip hayatı boyunca engelli olmadı.

İşte;

Beyza’da toplum içinde var olan farklı bir çocuğumuz. Ailesi, Rüya Hoca ve en önemlisi kendi gayretleri ile bu farklılığını öne sürmeden, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Hatta çalışmaktan öte, başardı. Şarkı söyledi. Ve bu mini konserin assolisti oldu.

Müziğin mucizesi bir kere daha tecelli etti. Beyza’nın gözlerinde oluşan sevinç pırıltılarını görünce, aslında eksikli olan kim? Bunu bir kere daha sorgulamak gerekiyor.

Tebrikler Buse, teşekkürler Rüya Sani Gündiler.


Bu haber 1302 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 13.4510 13.3974
Euro (EUR) 15.2340 15.1732
Sterlin (GBP) 17.9317 17.7995