31 Mart 2022 / Perşembe

SEN BİZİ GÜLDÜRDÜN YA BAŞKAN

SEN BİZİ GÜLDÜRDÜN YA BAŞKAN

Ankara’da düzenlenen EKO İKLİM Zirvesi’nde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz söyledikleri ile Balıkesir’den uzakta olduğunu gösterdi.


Başkan Yücel Yılmaz zirvede,“Böyle bir sehirde iyi belediye baskani, yaptirarak degil yaptirmayarak olursunuz çünkü korumaniz lazim. Çünkü bizlere emanet edilen bir sey bozulduktan sonra geri kazanilmasi çok zor" dedi. Acaba dedikleri ile yaptıkları birbirini tutuyor mu?

Mesela Edremit Altınoluk sahillerinin betonlaştırılması. Neyi yapıyorsunuz, neyi yapmıyorsunuz?

Daha yakın zamanda ülkenin olduğu kadar Balıkesir’in gündemi olan “Zeytin Yasası” nın delik deşik edilmesi için yapılan girişimler için söyledikleri ortada.

Sayın Başkan, sabah saatlerinde şehir merkezinde yürüyerek derin bir nefes çekip, kömür kokmayan Balıkesir havasını gönül rahatlığı ile soluyabilir mi?

Sözde dönüşüm adı altında yapılan parsel dönüşümleri sayesinde şehir merkezinde oluşan yoğunluk için çözüm diyebilir mi? Kentsel dönüşüm ada bazlı olmadığı sürece yapılan sadece bina yenileme ve kirliliktir. Bu çok basit bir kentsel dönüşüm kuralıdır.

İnsan ve yaya yoğunluğunun bu derece arttığı bir yerde EKO İKLİM den bahsedilebilir mi?

Başkan Yılmaz Bandırma ve Erdek’in Balıkesir’in ilçesi olmadığını zannediyor. Böyle olmasa Bandırma Erdek arasında doğayı tahrip ederek sanayileşme için söyleyecek sözü olurdu.

Başkan Yücel Yılmaz Burhaniye’de yapılması planlanan 11 katlı otel projesi için yapılan imar değişikliği için ne düşünüyor, merak konusu.

Bu yazılanlar bile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ın gerçeklerden ve kendinden ne kadar uzak olduğunun göstergesidir.

Bizleri güldürdün, Allah’ta seni güldürsün Başkan.

Ama bu gülüş acınası bir gülüş...


Bu haber 130 kez okunmuştur.


Paylaş:
Etiketler:

Yorumlar

Bu Makale için yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar, yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Burası her türlü görüşe açık bir platformdur, kişi/lerin hak ve özgürlüklerine yönelik hakaret içermeyen her türlü düşünceniz "düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü" çerçevesinde tartışılabilir; fakat ifade özgürlüğünüz bir başkasının ifade özgürlüğünü "hakaret, küfür, aşağılayıcı" biçimlerle engellemeye dönüştüğünde ifade özgürlüğünüz malesef orada bitmektedir. Lütfen yorumlarınızı bu çerçeve içerisinde yazınız, aksi takdirde yorumlarınız onaylanmamaktadır.
* Zorunlu alanlar.


MAAS Havalandırma & İklimlendirme | Bursa Havalandırma | Bursa İklimlendirme
Para Birimi Alış Satış
Dolar (USD) 16.7165 16.6498
Euro (EUR) 17.4275 17.3579
Sterlin (GBP) 20.3108 20.1611